WP_20170602_14_26_03_Pro WP_20170602_14_28_17_Pro

STK S.A., przewoźnik kolejowy z Grupy Kapitałowej OT Logistics, uzyskał międzynarodowy certyfikat GMP+ poświadczający najwyższą jakość i bezpieczeństwo transportu zbóż i pasz.

Firma STK została jednym z pięciu przewoźników w Polsce posiadających niezbędne uprawnienia do transportu kolejowego zboża. W połowie lipca firma została wpisana na listę GMP+ International oraz uzyskała certyfikat w zakresie transportu oraz frachtowania w transporcie zbóż. Sam proces certyfikacji wymagał sprawdzenia kompetencji przewoźnika oraz stosowanych standardów jakości.

„Przewozy zbóż i innych towarów agro to ważny obszar rozwoju Grupy Kapitałowej OT Logistics, w tym także jej Dywizji Kolejowej. Certyfikacja w międzynarodowym systemie GMP+ pozwoli nam na wejście w nowy obszar rynku i rozszerzenie oferty Grupy” – komentuje Adrian Gierczak, Dyrektor Dywizji Kolejowej OT Logistics. „Naszym klientom oferujemy kompleksową usługę w zakresie towarów agro, specjalistyczne wagony, pełną obsługę kontraktów w procesie sprzedaży oraz wsparcie posprzedażowe” – dodaje Adrian Gierczak.

Do transportu zboża Grupa Kapitałowa OT Logistics będzie wykorzystywać nowoczesne wagony typu Tagnpps, które niedawno wydzierżawiła. Masa załadunkowa każdego z nich to ok. 60 ton, co oznacza możliwość załadunku składu całopociągowego, który przewiezie w sumie ponad 2 tysiące ton zboża.

Obsługa przewozów kolejowych stanowi część kompleksowej oferty Grupy Kapitałowej OT Logistics, na którą składają się usługi przeładunkowe w portach, magazynowanie, transport wodny śródlądowy oraz usługi spedycyjne. Zintegrowane usługi logistyczne pozwalają Grupie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy oczekują podejścia door-to-door łączącego w sobie różne usługi logistyczne: przewóz towaru, przeładunek, magazynowanie, obsługę celną i dowóz do ostatecznego klienta.

Standard GMP+ został opracowany przez holenderską organizację w 1992 roku jako część programu „Feed for Food”. Program ma na celu zapewnienie, że pasze dostarczane zwierzętom są bezpieczne dla nich samych, dla przyszłych konsumentów oraz dla środowiska. GMP+ to połączenie dwóch schematów zapewnienia jakości: GMP – Dobra Praktyka Produkcyjna (Good Manufacturing Practices) oraz HACCP – Analiza Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (Hazard Analysis and Critical Control Point). Dodatkowo, dla zapewnienia kontroli zarządzania jakością system GMP+ opracowany jest zgodnie z normą ISO 9001.

Informacje na temat OT Logistics:

OT Logistics S.A. to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji po porty
w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce. OT Logistics jest również największym branżowym udziałowcem portu morskiego Luka Rijeka w Chorwacji. W 2016 r. Grupa wypracowała 712,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a jej zysk netto wyniósł 10,0 mln zł.
Akcje OT Logistics od 2013 r. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki więcej informacji

Dzięki „cookie” korzystanie ze stron internetowych jest łatwiejsze i przyjemniejsze a ich zawartość – teksty, zdjęcia, ankiety, sondy, ale również reklamy – jest lepiej dopasowana do oczekiwań i preferencji każdego użytkownika internetu

Zamknij