O FIRMIE

Kim jesteśmy...

… licencjonowanym przewoźnikiem kolejowym obecnym na polskim rynku przewozów towarowych od roku 2005.

… firmą dynamicznie rozwijającą zakres i ilość swoich zadań transportowychi technicznych. Z tego powodu stale poszukujemy osób zainteresowanych wykonywaniem zawodów kolejowych.

Na sukces naszej firmy pracuje przez całą dobę zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu usług kolejowych.

Długoletnie doświadczenie, wszechstronny tabor i doskonała kadra są gwarancją najwyższej jakości naszych usług. Jeśli szukacie Państwo doświadczonego i solidnego przewoźnika – zapraszamy.

HISTORIA

W czym się specjalizujemy:

  • transport paliw i produktów chemicznych
  • transport ładunków przekraczających wymiarami czy masą standardową skrajnię kolejową
  • transport lokomotyw i taboru do warsztatów remontowych, badań i testów
  • kompleksowa obsługa bocznic kolejowych w zakresie prac manewrowych i logistyki kolejowej
  • usługi manewrowe dla portów morskich i klientów przemysłowych
  • szkolenie maszynistów oraz kadry kolejowej
  • prace serwisowe w zakresie obsługi bieżącej i diagnostyki lokomotyw elektrycznych i spalinowych
OFERTA

Stale rozwijamy naszą kadrę...

… więc jeśli jesteś zainteresowany zatrudnieniem na stanowisko maszynisty lub chcesz się szkolić, aby móc ten zawód wykonywać w najbliższej przyszłości – skontaktuj się z naszym Działem Kadr.

Jesteśmy dobrze postrzeganym i szanowanym w branży pracodawcą, oferującym dobre warunki zatrudnienia, stabilność pracy i dochodów oraz stałą możliwość rozwoju dla osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych.

W związku z nowymi inwestycjami w zakresie serwisu i napraw lokomotyw i wagonów, chętnie powitamy w naszym gronie również mechaników i elektryków, którzy dotąd nie mieli kontaktu z koleją, a chcieli by się przebranżowić.

Organy Spółki

Rada Nadzorcza

Zbigniew Nowik
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Andrzej Klimek
Członek Rady Nadzorczej

Daniel Ryczek
Członek Rady Nadzorczej

Radosław Krawczyk
Członek Rady Nadzorczej

Zarząd

Grzegorz Hałasiewicz
Prezes Zarządu

Tomasz Ciesielski
Wiceprezes Zarządu

Historia STK

Firma STK została założona w roku 2005 jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o w pełni prywatnym kapitale.

Początki naszej działalności to głównie wykonywanie zleceń przewozów ładunków nadgabarytowych dla producentów sprzętu energetycznego.

Wąska specjalizacja stała się podstawą sukcesu naszej firmy w początkowych latach działalności. Daliśmy się poznać jako zgrana i skuteczna ekipa profesjonalnie przygotowanych i skutecznie działających ludzi, którzy zawsze wysoko cenili długofalowe relacje i odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

Zespół doświadczonych i zaangażowanych ludzi, potrafiący zaplanować i przeprowadzić przez całą Polskę pociągi z ładunkami znacznie wykraczającymi poza przyjęte standardy, od roku 2008 równie sprawnie rozpoczął działanie na rynku klasycznych przewozów kolejowych.

Naszą nową specjalnością stały się przewozy paliw i materiałów chemicznych. Dziś nasze pociągi transportują paliwa i inne produkty z palety tzw. ciężkiej chemii między największymi rafineriami i zakładami przemysłowymi w Polsce. Takie ładunki wymagają od przewoźnika wielkiej dyscypliny technologicznej, doświadczenia i wysokiego poczucia odpowiedzialności – nie tylko za powierzony ładunek i sprzęt, ale przede wszystkim za ich wpływ na otoczenie.

Wedle rankingu prowadzonego przez Urząd Transportu Kolejowego, zajmujemy piąte miejsce w rankingu największych prywatnych przewoźników kolejowych w Polsce.

Stale rosnąc i ciągle ucząc się na nowych wyzwaniach, jesteśmy dziś obecni również w przewozach kontenerów oraz ładunków masowych.

Naszymi głównymi klientami pozostają największe w Polsce zakłady branży paliwowej, energetycznej i ciepłowniczej, a ładunki kontenerowe obsługiwane przez nas, dostarczane są do największych portów morskich i terminali przeładunkowych w Polsce i Europie Zachodniej.

Do wykonywania powyższych usług, wykorzystujemy lokomotywy elektryczne, których dziś użytkujemy ponad 20. Są to głównie sprawdzone konstrukcje Skody i Bombardiera, ale naszą największą dumą są lokomotywy Dragon, których jesteśmy pierwszym użytkownikiem.

Dragon – pierwsza od ponad 20 lat nowa, polska lokomotywa elektryczna – związany jest z naszą firmą od samego początku swojej rynkowej obecności. Wspomagaliśmy jego testy eksploatacyjne oraz prace związane z dopuszczeniem go do pracy na polskiej sieci kolejowej.

Do prac manewrowych i przewozów na liniach niezelektryfikowanych wykorzystujemy lokomotywy spalinowe, których wydajność i niezawodność spełniają wysokie oczekiwania naszych Klientów.

Dysponujemy również wagonami do przewozów paliw, ładunków sypkich i kontenerów, a nasza sieć powiązań biznesowych pozwala zapewnić naszym Klientom kompleksową obsługę ich potrzeb transportowych, rozciągającą się na transport kolejowy, drogowy czy przeładunki.

Od początku swojej działalności Spółka utrzymuje dobre relacje z innymi prywatnymi przewoźnikami kolejowymi z Polski i zagranicy, wspierając ich w codziennej działalności i współpracując na polu przewozów i obsługi technicznej taboru. Szczególnie dobre relacje wiążą Spółkę z przewoźnikami czeskimi i słowackimi.

W roku 2008 STK zostało przekształcone w Spółkę Akcyjną. Do dnia dzisiejszego 100% akcji pozostaje w rękach prywatnych.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki więcej informacji

Dzięki „cookie” korzystanie ze stron internetowych jest łatwiejsze i przyjemniejsze a ich zawartość – teksty, zdjęcia, ankiety, sondy, ale również reklamy – jest lepiej dopasowana do oczekiwań i preferencji każdego użytkownika internetu

Zamknij